Leadership Positions

Rob Duncan

Rob
Duncan

  • College Principal
  • Strategic Planning
  • Finance
  • Facilities
  • Senior Secondary
Steve Mahoney

Steve
Mahoney

  • Assistant Principal
  • Secondary Maths Domain
Aaron Sykes

Aaron
Sykes

  • Assistant Principal
  • College Wellbeing and Secondary Student Engagement 7-12
Luke Abdallah

Luke
Abdallah

  • Assistant Principal
  • Head of Primary
  • Primary Enrolments
Elizabeth Swan

Elizabeth
Swan

  • Assistant Principal
  • Whole College Accountabilities
Peter Langham

Peter
Langham

  • Assistant Principal
  • Secondary Teaching and Learning
  • College ICT
  • College Timetable

COLLEGE PRINCIPAL - Rob Duncan

BUSINESS MANAGER – Monique Guerin


PRIMARY – PREP TO YEAR 6


ASSISTANT PRINCIPAL - Luke Abdallah

RECEPTIONIST - Karin Blanco

SUB SCHOOL ADMINISTRATION - Helen Owen

ATTENDANCE OFFICER - Jasmine Beach

SPA - Christine Fletcher

SPORT COORDINATOR - Katrina Jacobs

WELLBEING CO-ORDINATOR PRIMARY - Christina Adams

LITERACY - Francis Thompson

NUMERACY - Peter Roberts

STUDENT ENGAGEMENT LEADER - Luke Hiki

PLT LEADERS

PREP – Peter Roberts

GRADE 1 – Tatum Damman

GRADE 2 – Saascha Cargill

GRADE 3 – Barbara Corkeron

GRADE 4 – Mary-Anne LaMacchia

GRADE 5 – Mark Cooper

GRADE 6 – Francis Thompson

SPECIALIST – Nicole Lylak


SECONDARY


STUDENT SERVICES RECEPTION & ATTENDANCE - Jasmine Beach

YEAR 7 & 8 SUB SCHOOL ADMINISTRATION - Terri Gwynne

YEAR 9 & 10 SUB SCHOOL ADMINISTRATION - Annette Wilkinson

YEAR 11 & 12 SUB SCHOOL ADMINISTRATION - Tina Keyzer

STUDENT VOICE COORDINATOR - Ian Clarke

STUDY HALL MANAGER - Carly Felton

CAREERS MANAGER - Ruth Brehaut

CAREERS ADMINISTRATOR - Sala Ausage

VASS ADMINISTRATOR - Donna Mortimer

VET/VCAL ADMINISTRATOR - Trudi Godkin

WELLBEING COORDINATOR SECONDARY - Mohiene Deo

YOUTH WORKER - Phillip Kareroa

ASSISTANT PRINCIPAL SECONDARY STUDENT ENGAGEMENT & WELLBEING - Aaron Sykes

ASSISTANT PRINCIPAL SECONDARY TEACHING & LEARNING - Peter Langham

ENGLISH TEAM LEADER - Benjamin Tiffen

ENGLISH ASSISTANT TEAM LEADERS - Michelle Rohan & Peter Falzon

HUMANITIES - Ann Scott

ASSISTANT - Cara McLean

MATHS - Stephen Mahoney

ASSISTANT - Natalie Scarborough

PHYSICAL EDUCATION & HEALTH - Kate Chambers

ASSISTANT - Cody Gunn

PERFORMING ARTS - Rob Oakley

SCIENCE - David Le

ASSISTANT - Jacki Maling

SECONDARY CARNIVAL COORDINATOR - Michelle Lockhart

TECHNOLOGY - Craig Johnston

VISUAL ARTS - Cara Fenney


YEAR 7 & 8


YEAR 7 & 8 SUB SCHOOL LEADER - Matt Lee

YEAR 7 TEAM LEADER - Leah Hannas

YEAR 7 ASSISTANT TEAM LEADER - Kelly Barratt & Luke Wilson

YEAR 8 TEAM LEADER - Sue Stoneman

YEAR 8 ASSISTANT - Sahra Dupuy

YEAR 9 & 10 SUB SCHOOL LEADER - Dianne Parkinson

YEAR 9 TEAM LEADER - Mark Doyle

YEAR 9 ASSISTANT - Sean Hogarth

YEAR 10 TEAM LEADER - Luke Ventieri

YEAR 10 ASSISTANT - Michelle Lockhart

YEARS 11 & 12 SUBSCHOOL LEADER - Kelly Lackmann

VCE TEAM LEADER - Mati Azadzoi

VCE ASSISTANT - Steven Pearse

VCAL TEAM LEADER - Sally Ross

VCAL ASSISTANT - George Lake


WHOLE COLLEGE


PRINCIPAL - Rob Duncan

BUSINESS MANAGER – Monique Guerin

ASSISTANT PRINCIPAL NUMERACY IMPROVEMENT STRATEGY – Steve Mahoney

ASSISTANT PRINCIPAL COLLEGE CORE ACCOUNTABILITY – Elizabeth Swan

ABLOCK RECEPTION/GRAPHIC DESIGN - Kylie Box

ACCOUNTS RECEIVABLE OFFICER - Monique Campbell

ACCOUNTS PAYABLE, PUBLICITY & ENROLMENT MANAGER - Dianne Davies

ATTENDANCE OFFICER - Jasmine Beach

DAILY ORGANISER - Bridget Cox

ENROLMENT OFFICER & TRANSITION - Betty Symss

FACILITIES MANAGER - Brett Dyer

FINANCE MANAGER - Ross Larson

GROUNDSMAN - Doug Johnstone

HOUSE LEADERS - Cody Gunn, Elisa Garofalo, Ryan Green & Emilie Jones

HUMAN RESOURCES MANAGER - Ursula Guerin

INTEGRATION AIDE LEADER - Don Gibbons

INTERSCHOOL SPORT COORDINATOR - Katrina Jacobs

IT - Janaka, Gamma & Shanaka

LANGUAGES/EAL DOMAIN LEADER - Pauleen Churchill

OH&S MANAGER - Neil Gordon

PSYCHOLOGIST - Tania Van Langenberg

SCIENCE LAB MANAGER - Wendy Hurle

SICK BAY - Rachel Griffiths & Rebekah Renshaw

TIMETABLE - Peter Langham